KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

xxxx

İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Programı Kayıtları Devam Ediyor.-01.10.2018

İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMINA KAYIT OLMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ 29 EYLÜL 2018 TARİHİNE KADAR YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUNA BAŞVURABİLİRLER.. 

KSÜ Yabancı Diller Yüksekokulu

2018–2019 İngilizce Hazırlık Programı

Değerli Öğrencilerimiz, Üniversitemize Hoş Geldiniz!

İngilizce Hazırlık Programı isteğe bağlı olarak üniversitemizin birinci ve ikinci öğretim olmak üzere tüm bölümlerinde uygulanmaktadır. Bu eğitimden faydalanmak isteyen öğrencilerimizin 3 Eylül - 7 Eylül 2018 tarihleri arasında ilgili birim kayıt bürolarında temin ederek dolduracakları “isteğe bağlı hazırlık programı başvuru formu” ile İngilizce Hazırlık Programına kayıt olabilirler. İsteğe bağlı İngilizce hazırlık programına e-devlet üzerinden kayıt olmayıp şahsen kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz ise 17-21 Eylül 2017 tarihleri arasında ders kayıt haftasında Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurarak programa kayıt yaptırabilirler. E-Devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrenciler eğer elektronik ortamda hazırlık programına kayıt olup "İngilizce hazırlık istiyorum" linkini onayladıkları takdirde hazırlık programına otomatik olarak kayıt olurlar ve dilekçe vermelerine gerek kalmadan 17 Eylül 2018 Pazartesi 09:15'te Yabancı Diller Yüksekokuluna gelerek derslerine başlayabilirler. Öğrenci sınıf ve program bilgileri yabancidiller.ksu.edu.tr web sitemizde ve yüksekokul panolarımızda ilan edilecektir.

İngilizce Hazırlık Programı her biri 8 haftalık 4 Modülden oluşur. Her Modül A1, A2, B1, B1+, B2 ve C1 dil seviyelerini içerir ve 4 aşamalı Kur Sistemi uygulanır. Her kur dönemi 8 haftadan oluşur. Her 8 hafta bir Modül’dür. Her Modül içerisindeki en az 2 Quiz Kur İçi Sınavları oluştururken, her kur sonunda Konuşma Sınavı içeren Kur Sonu Sınavları uygulanır. Kur Sonu Puanı 65 ve üstü olan öğrenciler bir üst kura geçerler (Kur İçi Sınavların %60’ı + Kur Sonu Sınavının %40’ı=Kur Sonu Puanı). Bir akademik yılda 4 Modül sonunda olmak üzere 4 Kur Sonu Sınavı uygulanır ve bu sınavlarla Kur Başarısı belirlenir, ayrıca Hazırlık Programında Başarılı sayılmak için Akademik Yıl sonunda Yıl Sonu Sınavı yapılır. Yıl Sonu sınavında başarısız olan öğrenciler için bütünleme sınavı yapılır.

Öğrencinin Hazırlık Programında başarılı sayılabilmesi için Yıl Sonu Sınavına girmesi ve de Hazırlık Programı Yıl Sonu Puanın 65 ve üzeri olması gerekir (Hazırlık Programı Yıl Sonu Puanı; Ağırlıklı Yıl İçi Not Ortalamasının %60’ı + Yıl Sonu Sınavının %40’ı alınarak hesaplanır). Bir İngilizce Hazırlık Programı öğrencisinin Yıl Sonu Sınavına girebilmesi için; %85 devam koşulunu yerine getirmesi ve Ağırlıklı Yıl İçi Not Ortalamasının 50 ve üzeri gerekir (AYİNO otomasyonda otomatik olarak hesaplanır ve öğrenci tarafından görülebilir). Yıl Sonu Sınavına giremeyen veya girip yeterli puanı alamayan öğrencilere Bütünleme Sınavı uygulanır, her iki sınavda da başarılı olamayan öğrencilere başarılı oldukları seviyede Kur Belgesi verilir

Programda her Modül haftada 30 ders saati olmak üzere toplam 240 saat ve yıl boyunca 32 haftada toplam 960 saat olmak üzere yoğun bir İngilizce eğitimi sunulmaktadır. İngilizce Hazırlık Programından azami ölçüde faydalanabilmeniz için derslere devam büyük önem arz etmektedir. KSÜ Yabancı Dil Hazırlık Programı Yönergesi uyarınca devamsızlık üst sınırı toplam ders saatinin %15’ini kapsamaktadır. Her Modül için toplam devamsızlık sınırı 36 saat iken yıllık genel devamsızlık sınırı 144 saattir. Modül bazında 37 saat ve üzerinde devamsızlık yapan öğrenciler kuru tekrar ederler. Hazırlık programında yıl bazında 145 saat ve üzerinde devamsızlık yapan öğrenciler hazırlık programında başarısız sayılırlar. Devamsızlıktan kalan öğrenciler takip eden eğitim-öğretim yılında bölümlerine devam edebileceklerdir.

Üniversitemize kayıt döneminde “İsteğe Bağlı Hazırlık Programına kayıt formu” doldurarak veya şahsen Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurarak İsteğe Bağlı Hazırlık Programına kayıt olabilirsiniz. Programa kayıt olduktan sonra gerekli bilgilendirmelere ve güncel programlar ile sınıf listelerine web sitemizden (www.yabancidiller.ksu.edu.tr) ve Yüksekokulumuz ilan panolarından ulaşabilirsiniz.

TAKVİM

Eğitim Öğretim Başlangıcı ve Oryantasyon

17 Eylül 2018 Pazartesi – 09:15 (YADYO Derslikleri YD11-22)

İngilizce Düzey Belirleme Sınavı

19 Eylül 2018 Çarşamba – 10:00 (YADYO Derslikleri YD11-22)

Kur Sınıflarının Belirlenmesi ve Sınıf Listeleri İlanı

19 Eylül 2018 Çarşamba 

 

İLETİŞİM: Şef Mustafa FINDIK Telefon: 0344 300 1967 E-posta: mfindik@ksu.edu.tr

YADYO Resmi Web Sitesi: www.yabancidiller.ksu.edu.tr

 MUTLU, SAĞLIKLI VE BAŞARILI BİR EĞİTİM HAYATI DİLERİZ.